Šī lapa ir izdrukāta no LELB Dubultu draudze
Interneta adrese:
http://www.dubultudraudze.lv/?ct=pasdraudze_actual&fu=read&id=410

Vox Angelica festivāls jau devīto sezonu!

Mārtiņš Kupčs
2016.06.05 23:22

Devītais ērģeļmūzikas festivāls Vox angelica Jūrmalā, Dubultu ev. lut. baznīcā, katru svētdienu plkst. 18.00 no 26.06.2016. – 21.08.2016.

Jau devīto gadu Jūrmalas pilsētā tiek plānota ērģeļmūzikas festivāla VOX ANGELICA norise. Mūsu laikmetā, kad tik daudz kas mainās un pārveidojas, šāda pastāvīga tradīcija Jūrmalas pilsētas kultūrvidē ir vērtība. Ar savu regularitāti un augsto māksliniecisko kvalitāti festivāls savā pastāvēšanas gaitā ir iemantojis popularitāti.
Festivāls ir guvis atzinību arī preses un atskaņotājmākslinieku vidū, kā arī saņēmis Jūrmalas pilsētas Gada balvu kultūrā 2008 par izcila kultūras projekta realizāciju. Astoņu gadu laikā festivāla tematiskais spektrs ir bijis ļoti plašs un tas allaž ir piedāvājis klausītājiem augsta līmeņa profesionālas mākslas baudījumu. 
Iepriekšējo gadu laikā daudzi festivāla koncerti ir kļuvuši par spilgtiem notikumiem. Šajā reizē gribētos balstīties uz iepriekšējo gadu pieredzi, tomēr radot jaunas koncertprogrammas, piedāvājot klausīties stilistiski un žanriski daudzveidīgu mūziku spilgtu izpildītājmākslinieku priekšnesumā. Festivāls ir nosaukts Dubultu baznīcas visklusākā reģistra vārdā - Vox angelica, kas tulkojumā nozīmē enģeliskā balss. Tā aicina ieklausīties ērģeļu balsu daudzveidībā no vissmalkākajiem tembriem līdz orķestrālajam tutti visvarenākajā ērģeļu – visu instrumentu karalienes - skanējuma spožumā. Ērģeles ir festivāla centrālais zieds, bet kopā ar tām muzikālo ziedu pušķī rotāsies gan pūšaminstrumenti (saksofons, oboja un flauta), gan stīgu instrumenti (vijole, čells), kā arī daudzi dziedātāji un meiteņu koris. 
Kopā ar ērģelniekiem Kristīni Adamaiti, Tālivaldi Deksni, Edīti Alpi, Diānu Jaunzemi - Portnaju, Ilonu Birģeli, Aigaru Reini, Larisu Bulavu, Ilzi Reini muzicēs tādi spilgti solisti kā dziedātāji Inga Šļubovska - Kancēviča, Sergejs Jēgers, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Olga Pjatigorska, kā arī instrumentālisti Indris Egle (oboja), Ilona Meija (flauta), Artis Sīmanis (saksofons), Ainārs Paukšēns (čells), Jāzeps Jermolovs (vijole) un meiteņu koris Vivace Andras Fenhanes vadībā. Bez tam festivāla ietvaros 10. jūlijā solokoncertu sniegs arī viesmākslinieks no ārzemēm – austriešu ērģelnieks Maikls Šohs (Michael Schoeck), kā arī viesi no Vācijas – Herfordas baznīcas mūzikas augstskolas koris, diriģents Hildebrants Hāke un ērģelnieks Ulfs Velners, kuru koncerts festivāla grafikā izņēmuma kārtā notiks nevis svētdienā, bet piektdienā – 22. jūlijā. 
Par zināmu „standartu“ festivāla pastāvēšanas laikā ir kļuvusi videoprojekcija uz ekrāna, kas ļauj ikvienam klātesošajam vērot ērģelnieka, kā arī pārējo, balkonā esošo mūziķu spēli tuvplānā. Jau ilgus gadus šajā jomā veiksmīgi sadarbojamies ar SIA Evro.
Festivāla norise - katru svētdienu plkst. 18.00 no 26.jūnija līdz 21.augustam.

Ieeja koncertos paredzēta par ziedojumiem no 2 eiro.